Dizüstü Bilgisayar Pil Ömrünü Uzatın ReviverSoft Battery

ReviverSoft Battery Optimizer ile Dizüstü Bilgisayar Pil Ömrünü Uzatın

ReviverSoft Battery Optimizer programı ile windows dizüstü bilgisayar pil ömrünü uzatın – Tüm dizüstü bilgisayarlar, bilgisayarı birkaç saat çalıştırabilen bir Lityum-iyon pil ile gelir. Pilin şarjı bittikten sonra, pilin yeniden şarj edilebilmesi için dizüstü bilgisayarı bir AC prizine bağlamanız gerekir. Bu şarj ve deşarj döngüleri, tüm Lityum-iyon piller için sınırlıdır. Genellikle, üreticiye ve çalışma koşullarına bağlı olarak tipik bir dizüstü bilgisayar pilini yalnızca 400-600 kez şarj edebilir ve boşaltabiliriz. Bundan sonra dizüstü bilgisayar pili %100 şarj tutma özelliğini kaybeder ve zaman geçtikçe daha fazla tahmin edilemez hale gelir.

ReviverSoft Battery Optimizer ile Dizüstü Bilgisayar Pil Ömrünü Uzatın

Dizüstü bilgisayarınızın pilinin boşalma döngülerinin dışında kalmasından endişe ediyorsanız, dizüstü bilgisayarınızın pil ömrünü kolayca uzatmak için ReviverSoft Battery Optimizer adlı ücretsiz bir programı kullanabilirsiniz. Pille ilgili tanılamayı gerçekleştiren ve cihazın çalışmasını optimize ederek pil ömrünü önemli ölçüde uzatan gelişmiş bir pil optimizasyon aracıdır.

Battery Optimizer’ı başlattığımızda, pil ömrüyle ilgili temel bilgileri gösterir – mevcut toplam pil şarjı, mevcut pil şarjında ​​kalan kullanım süresi, pil sağlığı, potansiyel pil ömrü ve potansiyel pil ömrü ne kadardır Genişletilmiş.

Pil sağlığı mükemmel, iyi, zayıf veya dikkat gerektirebilir. Mükemmel ise, pil kapasitesi tasarlanan kapasitenin %90’ının üzerindedir. İyiyse %50-89 aralığındadır. Zayıf ise %20-49 aralığındadır. Pil, nominal kapasite şarjının %20’sini bile tutamıyorsa, bu gerçekten çok kötüdür ve dizüstü bilgisayarın pilini hemen değiştirmelisiniz.

Potansiyel pil ömrünü ve pil ömründeki potansiyel kazancı bulmak için, üzerinde teşhis çalıştırmamız gerekir. Pil kullanımını izlemek için de kullanabiliriz. Kullanıcının dizüstü bilgisayarı bir şarj cihazına bağlayabilmesi için monitörü, pil kullanımı önceden belirlenmiş bir sınıra ulaştığında bize uyarı verecek şekilde ayarlayabiliriz.

Battery Optimizer, dizüstü bilgisayara takılı pilin tüketimini azaltmak için gereksiz uygulamaları ve sistem hizmetlerini kapatarak sistemi optimize edebilir. Bu, pilin birkaç dakika daha dayanmasını sağlar, bu da çalışırken veya oyun oynarken kullanışlı olur.

Battery Optimizer programını indirmek için https://www.reviversoft.com/tr/battery-optimizer/ web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir