Bir Telefonu Başka Bir Telefonla Şarj Etme

İki Android cihazı arasında pil şarjını paylaşma

Bir telefon başka bir telefonla nasıl şarj edilir ? Dün, Metro’yu iş yerime gitmek için kullanıyorken, başparmaklarını sürekli olarak akıllı telefonuyla sallayan bir genç kızla tanıştım. Ne yaptığını bilmiyordum ama facebook üzerinde metinler veya yorumlar göndermekle meşguldü sanki. Sonra aniden telefonunu kullanmayı bıraktı ve çok üzgün görünüyordu. Bu nedenle nezaket ve iyi bir Samaritan olmaktan dolayı, neden üzgün olduğunu sorduğumda. Bana ciddi bir kalp ameliyatı bekleyen hastanede kalan babasına mesaj attığını ve telefonun şarjı bitti diye cevap verdi. Ben her zaman kendi telefonumu tam şarj etmeden yola çıkmam. Telefonumun şarjını bir OTG kablosu kullanarak kızın kendisiyle paylaştım. On beş dakika içinde, kızın telefonu %25 şarj oldu.

İki Android cihazı arasında şarj paylaşımı

Kendinizi veya başkasını benzer bir durumda da bulursanız, iki Android mobil cihaz arasında şarjı aktarımı yapabilirsiniz. Bunu iPhone ile denemedim. iPhone, OTG kablosunu desteklemediği için bu özellik çalışmıyor diye biliyorum. Aslında eski İphone telefonuma bir OTG kablosu bağladım, ancak telefon kendi kendine kapandı.

Telefon şarjını paylaşmak için akıllı telefonunuzu PC’nize bağlayarak kullandığınız düzenli bir veri/şarj kablosu ve standart bir USB OTG Bilgisayar kablosu gerekir. Bir OTG ana bilgisayar kablosuna sahip değilseniz, bunları herhangi bir mobil mağazadan veya çevrimiçi alışveriş sitelerinden çok ucuza satın alabilirsiniz.

Her şey hazır olduğunda, USB veri kablosunu telefonlardan birine bağlayın. USB OTG ana bilgisayar kablosunu diğer telefona bağlayın. Ve son olarak iki kabloyu birbirine takın. Daha az şarj seviyesine sahip telefonun şarj olmaya başladığını fark edeceksiniz. Her iki telefonun şarj seviyesi neredeyse aynı olana kadar şarj işlemi devam edecektir.

Telefon arası Şarj paylaşımı acil durumlarda önemli olsa da, akıllı telefonunuzdaki bileşenleri ısıtarak onlara zarar verebileceğinden, mecbur kalmadığınız sürece işlemi yapmamalısınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir