Android Cihaz için Varsayılan Depolama Alanı Nasıl Değiştirilir

Android’de Varsayılan Depolama Alanı Değiştirme

Android cihaz için varsayılan depolama alanı nasıl değiştirilir? yeni Android akıllı telefonumu satın aldığımda, bir kısmı dahili depolama alanı ile geldi; bu da, bir kısmı Android‘in kendisi tarafından kullanıldığı için o kadar da iyi değil. Google Play’den telefona birkaç uygulama yükledikten sonra uyarı vermeye başladı ve daha fazla yeni uygulama yükleyemedi. İlk önce şaşkın davrandım, ancak iki saat boyunca Android meraklılarını sorduktan sonra, uygulamaları yüklemek için tüm dahili depolamayı kullandığımı ve daha fazla uygulama için yer kalmadığını düşündüm. Öte yandan, eski bir arkadaşımın söylediği eski bir şarkı dışında 16 GB’lık microSD kartın üzerinde hiçbir şey yok. Varsayılan yazma belleğini harici microSD karta değiştirerek sorunumu çözdüm. Şu basit adımları kullanarak Android cihazınızın varsayılan depolama alanını harici SD karta da değiştirebilirsiniz.

Android Cihaz için Varsayılan Depolama Alanı Nasıl Değiştirilir?

  1. Her şeyden önce Android ayarları ekranını açmanız gerekir. Android’in tüm sürümlerinde bunu , Tüm Uygulamalar bölümünde Ayarlar simgesini bulup bir kez tıklayarak yapabilirsiniz.
  2. Ayarlar ekranında, Depolama adında bir öğe bulunana kadar aşağı kaydırın ve üzerine dokunun. Bu depolama alanı ile ilgili ayarları ekran açacaktır.
  3. Depolama ayarları ekranında, Varsayılan yazma diski seçeneğini Dış SD kartı olarak değiştirin . Dahili SD kartı, telefonun dahili bellek belleğini, harici SD kartı ise microSD kartın belleğini ifade eder.

Hepsi bu kadar. Bundan sonra yazma ve veri tasarrufu seçeneklerinin çoğu harici SD kartınızda dahili depolama yerine gerçekleşecek; sizi düşük disk alanıyla ilgili hatalar ve uyarılardan kurtaracaktır. Daha iyi sonuçlar almak için, daha yüksek dereceli bir microSD kart kullandığınızdan emin olun (sınıf 10 daha mükemmel olur).

1 thought on “Android’de Varsayılan Depolama Alanı Değiştirme”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir