Android’de USB Flash Belleği Güvenle Çıkartma

Android’de USB Flash sürücü nasıl güvenle çıkarılır? Açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olmaktan ve Google tarafından tamamen desteklenmekten başka, Android’in bu kadar popüler hale gelmesinin sebeplerinden biri de geniş bir donanım yelpazesini desteklediğidir. Android akıllı telefonları, tabletleri ve akıllı saatleri tüm dünyada birçok farklı donanım yapılandırmasında görebilirsiniz.

Taşınabilir USB depolama aygıtlarını, örneğin flash diskler gibi bir OTG kablosuyla Android aygıtlarınıza bağlayabilir ve içeriğine doğrudan akıllı telefonunuzdan erişebilirsiniz. USB flaş diskleri artık 64 GB kadar büyük boyutlarda olduğundan, bu, herhangi bir Android cihazının depolama kapasitesini genişletmek için çok uygun bir seçenektir.

Android’de USB Flash sürücü nasıl güvenle çıkarılır

Flash aygıtlarını bir OTG kablosuyla Android aygıtlarınızla birlikte kullanırken, depolama ortamını çıkartırken de dikkatli olmalısınız. Sadece dışarı çekerseniz, Android’de veri kaybı, uygulama çöküyor veya diğer bazı beklenmedik davranışlarla sonuçlanabilecek. Önce OTG kablosunu akıllı telefonunuzdan çıkarmadan önce Android’de USB depolama ortamını çıkarmanız gerekir.

Android’de USB depolama aygıtlarını güvenli bir şekilde nasıl kaldırabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. Giriş ekranına giderek, menü düğmesine dokunup görünen menüden Ayarlar veya Android Ayarları’nı seçerek Android ayarlarını açın .
  2. Ayarlar ekranında, farklı kategoriler altında ayrılmış çok sayıda farklı ayar görürsünüz. Tüm ayarları listede aşağı kaydırın ve bulduğunuzda Depolama’ya dokunun.
  3. Depolama ayarları altında, USB depolama birimini ekranın altına yakın bir yerden kaldırma seçeneğini bulacaksınız – bu seçeneği OTG kablosuyla akıllı telefonunuza bağlı USB depolama aygıtlarının bağlantısını kaldırmaya başlamak için seçmeniz gerekir.
  4. USB depolama birimini gerçekten çıkarmak isteyip istemediğinizi soran bir onay ekranı görüntülenecektir. Depoyu devam ettirmek ve kaldırmak için Tamam‘a dokunun.
  5. USB depolama birimi Android’de başarılı bir şekilde kaldırıldıktan sonra, veri kaybından endişe duymadan Android cihazınızdan OTG kablosunu kaldırabilirsiniz.

Sonuç olarak;

Veri kaybı, uygulama çökmesi ve diğer beklenmedik davranışlardan kaçınmak için, USB depolama aygıtlarını fiziksel olarak kaldırmadan önce Android aygıtlarınızdan kaldırmanız önerilir. Android’de USB depolama aygıtlarının bağlantısını kaldırmak çok kolaydır ve yalnızca birkaç saniye içinde yapılabilir.

Yorum yapın