Anasayfa » Android’de Telefon Görüşmesi Otomatik Kaydetme

Android’de Telefon Görüşmesi Otomatik Kaydetme

Android'de telefon görüşmeleri otomatik kaydetme

Android’de telefon görüşmesini otomatik kaydetme uygulaması: yeni insanlarla tanıştığımızda veya yeni yerleri ziyaret ederken, iletişim bilgilerimizi ilginç bulduklarımızla paylaşmaya eğilimliyiz. Twitter, facebook, kik ve diğer çevrimiçi sosyal ağ araçları dışındaki bazen cep telefon numaralarımız da veriliyor. Ancak cep telefonunuzun numarasını verirken çok dikkatli olmalısınız. İlk görüşmede sizin için ilginç görünen kişinin müstehcen, tehditkar veya sinir bozucu çağrıları yaparak cep telefonunuzdan eziyet edeceği bir tür tuhaf hatta bir suçlu olup olmadığını bilemezsiniz. Bu tür çağrıları polise bildirebilirsiniz, ancak tüm bu çağrıların bir kaydı ile hazırlanırsanız, polis suçunun failini uzunca bir süre hapishaneye atacak yeterli kanıta sahip olacaktı.

Android’de telefon görüşmeleri otomatik kaydetme

Bazı tuhaf şeyler müstehcen arama yaparak sizi gece gündüz arayarak sizi rahatsız ediyorsa, aramaları kaydetmek için Android akıllı telefonunuzdaki ücretsiz Otomatik Çağrı Kaydedici uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama, giden ve gelen tüm aramaları kaydeder, bu garip kişinin ne zaman sizi arayacağını asla bilemediğiniz gibi harika bir şeydir – tüm çağrıların otomatik kaydı mükemmel olurdu.

Yüklendikten sonra kaydedilen tüm aramaları bulut hesabınıza yüklemek için bir Google Drive veya Dropbox bulut hesabı kurmanızı isteyecektir. Her gün yüzlerce arama yapmanız veya almanız yararlı olacaktır. Ancak, bir günde 5-6 arama yaptıysanız ve kayıtları saklamak için SD kartınızda yeterli alana sahipseniz bunu atlayabilirsiniz.

Artık Android telefonunuzdan bir telefon geldiğinde veya telefon görüşmesi yaptığınızda otomatik olarak kaydedilecektir. Üstteki bildirim çubuğunda, mevcut aramanın kaydedildiğini gösteren kırmızı bir daire görürsünüz. Daha fazla bilgi görüntülemek için bildirim çubuğunu aşağı çekebilirsiniz.

Android için Otomatik Çağrı Kaydedici uygulaması

Kaydettikten sonra, mesajda yeni bir kayıt olduğunu gösterir – telefon çağrısı kaydını açmak için bu mesaja dokunabilirsiniz. Açılan ekran kaydı yürütmenizi, silmenizi veya kaydetmenizi sağlar. Daha sonraki herhangi bir zamanda ne hakkında olduğunu bildiğinizden, arama kayıtlarına notlar ekleyebilirsiniz.

Otomatik Kayıt Kaydedici uygulamasını açarak da tüm kayıtlara erişebilirsiniz. Kaydedilen tüm aramalar gelen kutusunun altında gösterilir ve kaydettiğiniz aramalar kaydedilir. Gelen kutusu varsayılan olarak sadece 40 yeni çağrı kaydını tutar. (siz gelen kutudaki çağrıların sayısını artırabilirsiniz), böylece onları kaydetmezseniz bunlar yeni çağrılarla değiştirilir.

Otomatik Çağrı Kaydedici uygulaması ayarlarında, otomatik çağrı kaydını değiştirebilir, ses formatını (AMR, 3GP veya WAV) seçebilir, bulut hesabını kurabilir, telefonu otomatik olarak hoparlör moduna girer, gelen kutusu kapasitesini ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz.

Fakat siz devam etmeden ve aramaları kaydetmeye başlamadan önce, ülkenizde veya bölgenizdeki aramaları kaydetmenin yasal yönünü göz önüne almalısınız. Yerlerin çoğunda kendi görüşmelerinizi kaydedebilir, ancak bir başkasının telefonuna dokunmak yasadışıdır. Ancak çağrıları kaydetmeye çalışırken herhangi bir sıkıntı yaşamamanız için önce yerel yasalarınıza bakmalısınız.

Sonuç olarak;

Birisi size rasgele müstehcen veya tehditkar arama yaparak sizi rahatsız ediyorsa, Android akıllı telefonunuzdaki Otomatik Çağrı Kaydedici uygulamasını kullanarak bu çağrıları kaydedebilirsiniz. Uygulama, gelen ve giden aramaları birçok farklı ses formatında kaydedebilir ve kayıtları Google Drive veya Dropbox gibi bulut hesaplarına depolamayı destekler.

Android için Otomatik Çağrı Kaydedici uygulamasını Google Play Store adresinden indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir