Anasayfa » Android’de SİM Kart Ayrıntılarını Bulma

Android’de SİM Kart Ayrıntılarını Bulma

Android'de SIM Kart ayrıntılarını bulma

Sim Details ile Android’de SİM kart ayrıntılarını bulma: Mobil şebeke sağlayıcımı değiştirme ihtiyacı hissetmemiştim ve son sekiz yıldır aynı sağlayıcıyı kullanıyorum. Ve çok zaman geçtikten sonra bekleyeceğiniz gibi aynı SIM kartını beşten fazla cep telefonunda kullandıysanız, bir gün çalışmayı bıraktı. Hiçbir cep telefonu bu SIM kartla ağ sinyali alamadı.

Sonunda, yinelenen bir SIM kart çıkardığı için mobil şebeke sağlayıcımla temasa geçtim. Tek yapmam gereken, cep telefonu numarası ve eski SIM kartla ilişkili SIM seri numarasıyla bir başvuru formu doldurmak. Artık herkes cep telefonunu biliyor ancak SIM seri numarasını nereden buluyor? SIM kartla birlikte gelen ve 8 yıl önce ilk kez satın aldığım kitapçıkta yazılmış olmalı, ancak şu anda bu kitapçık daha var.

Android’de SİM Kart ayrıntılarını bulma

Akıllı görünümlü satış kızına sorunum hakkında söylediğimde bana gülümsedi, bana bir Android telefonum olup olmadığını sordu. Dediğim gibi, “Evet”, telefonu benden aldı ve Sim Detayları adlı bir uygulama kurdu. Ve birkaç saniye içinde takılı SIM kartlarla ilgili tüm ayrıntıları görebiliyordum.

SIM kartınızla ilgili olası tüm ayrıntıları öğrenmek istiyorsanız, Android smartphone’unuzda Sim Details uygulamasını da kullanabilirsiniz. Telefon numarası, IMEI numarası, SIM seri numarası, abone kimliği, ağ türü, şebeke kodu, operatör türü, operatör kodu, sesli mesaj etiketi, sesli mesaj numarası, ICC kartı türü ve benzeri gibi ayrıntıları gösterebilir.

Sim Ayrıntıları uygulaması, akıllı telefonunuzdaki e-posta mesajı, kısa mesaj, Bluetooth aktarımı vb. Gibi tüm iletişim uygulamalarını / seçeneklerini kullanarak SIM kartlarınızla ilgili tüm ayrıntıları paylaşmanıza olanak tanıyan uygun bir paylaşım seçeneğiyle birlikte gelir.

Sonuç: Sim Details, Android kullanıcıları için çok kullanışlı bir uygulamadır ve SIM kartları hakkında bilmeleri gereken her şeyi bilmelerine olanak tanır. İçinde kullanışlı bir paylaşım seçeneği olsa da ayrıntıları bir metin dosyasına veya PDF belgesine kaydedebilecek olsaydı daha iyi olurdu.

Android için Sim Ayrıntısı uygulamasını Google Play Store adresinden indirmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir