Android’de “Maalesef Bluetooth Durdu” Hatası

Android'de Maalesef Bluetooth Durdu Hatası çözüm

Android cihazlarda Bluetooth durdu hatası ve çözümü nasıl yapılır ? Dün gece, başka bir Android güncelleme mesajıyla karşılaştım. Bu yüzden, güncellemeye başlatmayı seçtim ve sabah yeni güncellenmiş sürümünü kullanacağımı düşünerek uyku moduna aldım. Gece boyunca ne olduğunu bilmiyorum, ama telefonu sabah kullanmaya çalışırken hatalarla karşılaşmaya başladım – “Ne yazık ki, Bluetooth durdu” ve “Ne yazık ki, com.android.phone işlemi durdu” . Hata mesajlarının sürekli çıkması beni bunalttı ve ne yaptıysam telefonda bu hatalar art arda çıkmaya başladı. Öğleden sonraki zamanımı bu sorunun olası nedenlerini bulmak için çözümlere harcadım ve sorunu çözmenin iki yolu olduğunu öğrendim.

Android’de “Maalesef Bluetooth Durdu” Hatası

1. Yöntem

  1. Android Sistem Ayarları’nı açın ve Cihaz bölümünün altındaki Uygulamalar’ı seçin.
  2. Uygulamalar ekranında, Tüm Uygulamalar bölümüne geçin ve soruna neden olan uygulamayı veya işlemi seçin. Bu durumda, Bluetooth uygulamasını seçin.
  3. Söz konusu uygulamanın uygulama bilgileri ekranında, o uygulamaya ait tüm geçersiz verileri silmek için Verileri Temizle düğmesine dokunun.
  4. Hatalara neden olan tüm uygulamalar veya işlemler için 2. ve 3. adımları tekrarlayın ve ardından telefonunuzu yeniden başlatın.

2. Yöntem

  1. Android telefonunu kapatın. Telefonu kapatamıyorsanız, pili dışarı atın ve beş saniye sonra tekrar takın.
  2. Kurtarma moduna girmek için tuş bileşimine basın. Anahtar kombinasyonu bir telefondan diğerine değişir. Popüler anahtar kombinasyonlarından bazıları  Power + VolUp veya Power + VolUp + VolDown’dır , ancak telefon modeliniz için hangisinin çalıştığını çevrimiçi olarak kontrol etmeniz gerekir.
  3. Kurtarma modundayken, kullanıcı verilerini silmek için seçenekleri / fabrika cihazını sıfırlamakiçin tercih yapabilirsiniz.
  4. Telefonunuzu yeniden başlatın ve yeni gibi çalışacaktır.

Sonuç: Android, uygulamalar ve işlemlerle ilgili sistem güncellemesinden sonra hatalarla karşılaşılabilir. Ancak uygulamaya özgü verileri temizleyerek veya veri sıfırlamayı tamamlayarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir