Android’de Google Otomatik Dil Devre Dışı Bırakma

Google Arama Dili Otomatik Güncellemesini Devre dışı bırakma

Google Otomatik Arama dilini devre dışı bırakma Android: Google Arama artık Android akıllı telefonunuzda bir anda birçok dili anlayabiliyor. Böylece şimdi aynı anda İspanyolca veya İngilizce konuşabilir ve Google Arama’mızın konuşma tanıma motoru sesinizi ve sorunsuz bir şekilde ne söylediğinizi anlayacaktır.

Ancak bunun olması için çevrimdışı konuşma tanıma dillerini Google Arama uygulamasına yüklemeniz gerekir. Android’de yeni çevrimdışı konuşma tanıma dillerinin nasıl kurulacağı konusunda zaten yazdık. Ancak, yeni yüklenen bu dilleri kendiliğinden güncellenmek üzere bırakırsanız, mobil şebeke operatörünüzden bazı veri ücretleri alınabilir. Bu sürpriz maliyetlerden kaçınmak için, indirilen Google arama dillerinin otomatik güncellemelerini aşağıdaki adımlarda açıklandığı gibi devre dışı bırakmalısınız:

Google Arama Dili Otomatik Güncellemesini Devre dışı bırakma

  1. Google Arama uygulamasını açın. Google Arama uygulaması menüsünü açmak için Android cihazınızdaki menü tuşuna dokunun.  Bu menüden Ayarlar’ı seçmeniz gerekir  .
  2. Görüntülenen ayarlar ekranında, yapılandırabileceğiniz birçok farklı bölüm gösterecektir.  Seçenekler listesinden Ses’e dokunmanız gerekir.
  3. es ayarları ekranında, ses geçmişi, rahatsız edici sözcükleri engelleme gibi ses ile ilgili seçenekler bulunur. Listeden Çevrimdışı konuşma tanıma’yı seçmeniz gerekir  . Bu seçenek, konuşma tanıma için indirilen çevrimdışı dilleri yönetmenizi sağlar.
  4. İndirilen Diller ekranında, Otomatik Güncelleştirme  sekmesine geçin  . Burada, Google Arama için indirilen dilleri otomatik olarak güncellemek için çeşitli seçenekleri seçebilirsiniz. Sen seçerek otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz otomatik olarak güncelleme dilleri mı yoksa sadece seçerek bir Wi-Fi bağlantısı üzerinden bunları güncellemek için tercih yalnızca kablosuz ağ üzerinden otomatik olarak güncelle dilleri.

Google Arama, sesinizi kullanarak Google’da arama yapmanıza izin veren muhteşem bir uygulamadır. İnternet’ten indirebileceğiniz birçok farklı dilde çalışmanıza izin verir. Ancak, bu dillerin sık sık otomatik olarak güncellenmesi veri masraflarıyla sonuçlanabilir ve Google Arama ayarlarında otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmak iyi bir fikirdir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir