Android’de Firefox’u Otomatik Güncelleme

Android telefonlar'da Firefox'u Otomatik Güncelleştirme nasıl yapılır

Android’de Mozilla Firefox’u Otomatik Güncelleme: Yalnızca Windows ve Linux kullanıcıları arasında değil, aynı zamanda Android akıllı telefon kullanıcıları tarafından da popüler olan bir web tarayıcısıdır. Android’de Firefox web tarayıcısı, Mozilla’nın yeni sürümünü hazırladığı için otomatik olarak Google PlayStore’dan en yeni sürüme güncellenebilir. Buna ek olarak, ayrıca Firefox’u elle yeni bir sürüm için kontrol edebilir ve Firefox’u Firefox tarayıcı ayarları içinden otomatik güncellemeler alacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu, Firefox’un son sürüm güncellemelerini nasıl almak istediğinizi yapılandırmanızı kolaylaştırır.

Firefox’u Otomatik Güncelleme

Yapılandırmayı Firefox’un otomatik güncellemelerini kendi ayarlarıyla nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. Android cihazınızdaki Firefox web tarayıcısını açın ve cihazın üzerindeki menü düğmesine dokunun. Bu, Ayarlar’ı seçmeniz gereken Firefox menüsünü açacaktır.
  2. Ayarlar ekranında, Firefox’ta pek çok şeyi yapılandırmak için çeşitli seçenekler bulunur. Bu listeden Özelleştirme kategorisini seçmeniz gerekir.
  3. Özelleştir ekranında Güncellemeleri otomatik olarak indir seçeneğini belirleyin ve ardından da – Yalnızca Kablosuz üzerinden veya Hiçbiri seçeneklerinden birini seçin. Mobil operatörünüz veri paketleri için size çok para veriyorsa, “Sadece Kablosuz Üzerinden” seçeneğini seçmek akıllıca olacaktır.

Sonuç olarak;

Android için Firefox, en son güncellenmiş sürümleri ne zaman ve nasıl almasını istediğinizi de içeren çok sayıda esneklik ve yapılandırma sunar. Firefox’u her zaman en yeni sürümleri zamanında alacak şekilde WiFi üzerinden otomatik olarak güncellenecek şekilde yapılandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil için Firefox Browser web tarayıcısını BURADAN indirebilirsin.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir