Android’de Facebook Tarama Verileri Temizleme

Facebook Android Uygulamasından Web Tarama Verilerini Temizleme

Android’de Facebook web Tarama verileri temizleme: Android için Facebook uygulamasının eski sürümlerinde, işaret eden bağlantılardan herhangi birine dokunduğunuzda, akıllı telefonunuza yüklenmiş herhangi bir web tarayıcı uygulamasında açıldı. Fakat Android için Facebook uygulamasının en son sürümlerinde harici bağlantılar herhangi bir üçüncü taraf web tarayıcısında açılmaz.

Facebook uygulaması içinde açılıyor ve bunları başka tarayıcı uygulamalarında açma seçeneği sunuluyor. Diğer web tarayıcılarında olduğu gibi, Facebook uygulaması da harici bağlantılara göz attığınızda biriken bazı verileri saklar. Örneğin tarama geçmişi, çerezler ve benzeri diğer veriler Facebook uygulamasında birikmeye devam ediyor.

Facebook Android Uygulamasından Web Tarama Verilerini Temizleme 

Facebook Android Uygulamasından Web Tarama Verilerini Temizleme

Neyse ki, bu web tarama verilerini kolayca Android için Facebook uygulamasından temizleyebilirsiniz:

  1. Android akıllı telefonunuzda Facebook uygulamasını açın.
  2. Facebook uygulamasında küçük menüyü açmak için menü düğmesine dokunun ve oradan Ayarlar’ıseçin .
  3. Metninizde Telefonunuzun Tarama Verilerini Temizle ifadesini tıklayın.
  4. Eğer seçmek zorunda yerden bir onay istemi gösterilir Evet daha fazla devam etmek.
  5. Bu kadar. Web tarama verilerini, daha fazla bilgi olmaksızın Facebook uygulamasından anında temizler. Anlaşmanın tek yolu, tarama verilerini son kez temizlediğinde Ayarlar’daki metni okumaktır.

Sonuç olarak:

Android için Facebook uygulamasından çıkış yapılması gizliliğinizi korumak için yeterli değildir. Facebook etkinliğiniz, temizlenmesi gereken tarama verileri üzerinden takip edilebilir. Neyse ki, Android için olan Facebook uygulaması, telefonunuzda depolanan yerel web tarama verilerini silmek için kolay ve hızlı bir yol sunuyor.