Android’de Ana Ekrana Web Sitesi Kısayol Ekleme

Android'de Ana Ekrana Web Sitesi Kısayol Ekleme işlemi nasıl yapılır?

Android’de Ana Ekrana Web Sitesi Kısayol Ekleme: Her gün sabah uyanıp çeşitli web sitesini ziyaret ederek çevremizdeki dünyada olup bitenlerle iletişim halindeyim. Aslında her birinin akıllı telefonlarında en sık kontrol ettiği web siteleri var. Genellikle akıllı telefondaki Chrome gibi web tarayıcısını açıp web sitesi alan adını yazabilir veya yer imlerinden erişebiliriz. Ancak bu yöntemlerin hiçbiri, Android ana ekranındaki web sitesinin kısayolu kadar hızlı değildir. Ana ekran kısayolunu kullanarak favori sitelerinizi tek bir dokunuşla açabilirsiniz. Android’de Chrome tarayıcısını kullanırsanız, herhangi bir web sitesini ana ekrana kolaylıkla jiffy olarak ekleyebilirsiniz.

Chrome web tarayıcısını kullanarak Android ana ekranına web sitelerini nasıl ekleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Android’de Ana Ekrana Web Sitesi Kısayol Ekleme İşlemi

  1. Her şeyden önce Chrome web tarayıcısını başlatmanız ve giriş ekranına eklemek istediğiniz web sitesini açmanız gerekir.
  2. Hedef web sitesi açıldıktan sonra, cihazınızdaki menü tuşuna basın veya Chrome adres çubuğundaki menü simgesine (üç dikey nokta) dokunun. Bu, bağlam menüsünü, ana ekrana ekle’yi seçmeniz gereken yerden açacaktır.
  3. Ana ekrana eklenecek web sitesine yeni kısayolun kısayol adını değiştirme fırsatı verilir. İstediğiniz herhangi bir şekilde değiştirebilirsiniz, ancak hedef siteyi kolayca tanımlayan bir ad kullanmak mantıklıdır.
  4. Ekle’ye dokunmak , giriş ekranına yeni bir kısayol ekleyecektir. Bu kısayolu, ana ekranda istediğiniz gibi sürükleyebilirsiniz. Bu kısayol, hedef web sitesini tek bir dokunuşla açmanıza olanak tanır.

Sonuç olarak;

En sık kullandığınız web sitelerine kısayollarını Android cihazınızın ana ekranına ve Chrome tarayıcısına eklemek çok kolay, tüm süreci birkaç saniye içinde tamamlıyor.

Bize Katılın

Hilalay.com'a abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için bize katılın.