Android Varsayılan Klavyeyi Değiştirme

Android Varsayılan Klavyeyi Değiştirme

Android Cihazlarda varsayılan klavye değiştirme nasıl yapılır ? Android cihazınız size önceden kurulmuş olarak gelen birçok klavye arasından seçim yapma özelliği veriyor. Eğer cihazınızın varsayılan klavyeyi istemiyorsanız, çeşitli üçüncü taraf tasarlanan binlerce klavyeyi bulabileceğiniz Google Play Store’dan her zaman yeni bir tane yükleyebilirsiniz Ancak en iyi Android klavye uygulamaları arasında Go Keyboard ve SwiftKey Klavye’dir. Emojis gibi yeni özelliklere sahip klavyelerden bazılarını yükledikten sonra, bunlardan birini çeşitli uygulamalarda yazarken kullanabilmeniz için Android’de varsayılan klavye olarak ayarlamanız gerekir. Varsayılan klavyeyi ayarlamadan, Kingsoft Office veya Firefox tarayıcısı gibi bir uygulamaya her yazmaya başladığınızda onu manuel olarak seçmeniz gerekecek.

Android Cihazlarda Varsayılan Klavye Nasıl Ayarlanır

Android cihazınızdaki bir klavyeyi varsayılan klavye olarak ayarlamak istiyorsanız, aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz:

  1. Her şeyden önce yeni bir klavye takmalısınız. Android, üreticiye bağlı olarak iki veya üç ek klavyeye sahip olmasına rağmen, genellikle birçok özelliği yoktur. Birçok heyecan verici klavyeyi Google Play Store’da bulabilirsiniz. Örneğin, Go Klavye birçok özellik, eklenti ve emoji sunar.
  2. Şimdi Android’de Ayarlar bölümüne gidin, aşağı kaydırın ve Dil ve Giriş’e hafifçe dokunun.
  3. Burada Android cihazınızda yüklü tüm klavyeleri görebilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey, zaten etkinleştirilmemişse, ona karşı bir onay işareti koyarak hedef klavyeyi etkinleştirmektir. Android, varsayılan olarak üçüncü parti klavyeleri otomatik olarak etkinleştirmez, dolayısıyla manuel olarak yapmanız gerekir. Ardından  , tüm klavye listesinin üzerinde gösterilen Varsayılan’a dokunun.
  4. Bu, etkinleştirilmiş tüm klavyelerin listesinden varsayılan bir giriş yöntemi seçebileceğiniz küçük seçenekler ekranını açacaktır. Varsayılan olarak klavyelerden birini seçebilir ve daha sonra geri düğmesine dokunabilirsiniz.
  5. Bu kadar. Android akıllı telefonunuzda varsayılan klavye olarak yeni bir klavye başarıyla ayarladınız. Şimdi yazmanız gereken herhangi bir uygulamayı (örneğin, web tarayıcı) açabilirsiniz; bu kez yeni bir klavye göreceksiniz. Aşağıdakiler, Firefox tarayıcısında emojis etkinleştirilmiş Go Klavyesinin bir ekran görüntüsüdür.

Sonuç:

Kötü amaçlı klavye, tuş vuruşlarınızı kaydedebilir ve kredi kartı numaraları veya çevrimiçi bankacılık bilgileri gibi kişisel veya finansal verilerinizi çalabileceğinden, klavyeleri bilinmeyen kaynaklardan veya güvenilmeyen taraflardan yüklememeye dikkat edin. Klavyeleri yalnızca Google Play Store’dan almak ve daha sonra güvenli bir yerde olabilmek için Android’de bir antivirüs yüklü tutmak daha iyi bir yöntemdir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir