Android Uygulama Yükleme Konumu Değiştirme SD Kart Yapma

Android Uygulama Yükleme Konumu Değiştirme SD Kart Yapma

Android uygulama yükleme konumu değiştirme İndirme yerini SD kart yapma nasıl yapılır ? Yeni Android tabanlı akıllı telefonlar her zamankinden daha büyük dahili depolama alanına sahip olmakla birlikte, dahili depolama alanına uygulamalar yüklemeye devam ederseniz, dahili depolama alanının tükeneceği bir zaman gelecektir.

Bu sadece bazı uygulamaların arızalanmasını sağlamaz, aynı zamanda Android cihazın genel performansını da etkiler. Bunu önlemek için yapmanız gereken tek şey, büyük boyutlu bir harici micro SD kartı (çoğu kullanıcı için 16 GB’lık bir mikro SD kartı yeterli olacaktır) kullanmak ve Android ayarlarında tercih edilen yükleme konumu olarak atamaktır.

Android uygulama yükleme konumu değiştirme İndirme yerini SD kart yapma

Herkes kendi akıllı telefonlarına nasıl bir mikro SD kartı takacağını bilir, ancak çok az kişi yükleyeceğiniz yeni uygulamaların varsayılan veya tercih edilen yükleme konumu olarak atamayı çok az kişi biliyor. Aslında çok kolaydır ve şu basit adımları izleyerek yapabilirsiniz:

  1. Android sistem ayarlarını açın. Bunun için, ana ekranda menü düğmesine dokunmanız ve görününce menüden Ayarlar’ı seçmeniz gerekir.
  2. Android sistem ayarları ekranında, Cihaz bölümünün altındaki Depolama alanını seçin . Bu bölüm, depolama belleği, SD kartları vb. Ile ilgili tüm seçenekleri kapsar.
  3.  Depolama alanı ayarları ekranında Tercih edilen yükleme konumu’nu seçin  .
  4. Bu, iç cihaz depolama alanı (telefonun içindeki taşınabilir olmayan hafıza deposu), SD kartı (mikro SD kartı) ve “karar vermesine izin ver” gibi tercih edilen kurulum yeri için seçim yapabileceğiniz üç seçenek ortaya çıkaracaktır.
  5. Uygun yükleme konumunu seçtikten sonra, gelecekte yüklediğiniz tüm uygulamalar, veri depolama ihtiyaçları için bu konumu kullanacaktır.

Android’deki tercih edilen yükleme konumunu harici bir SD karta çevirmek cihazın genel performansını artırabileceği gibi depolama alanının tükenmesini de önleyebilir.

Android Marshmallow Yöntemi: SD Kartınızı Dahili Depolama Olarak Benimseyin

Geleneksel olarak, Android cihazlardaki SD kartlar taşınabilir depolama birimi olarak kullanılmıştır. Bu, video, müzik ve fotoğraf gibi dosyaları cihazınızda kullanmak üzere saklayabileceğiniz ve dosyaları ileri geri aktarmak için SD kartı bilgisayarınıza takabileceğiniz anlamına gelir. Taşınabilir depolama birimi olarak kullanıldığında, bir SD kart cihazın işlevselliğini etkilemeden çıkarılabilir.

Ancak, Android 6.0 Marshmallow artık SD kartınızı dahili depolama birimi olarak benimsemenize izin veriyor, bu da SD kartı temel olarak cihazdaki dahili depolama biriminin ayrılmaz bir parçası haline getiriyor. SD kartınızı dahili depolama birimi olarak benimsemek, uygulama geliştiricisi izin verirse varsayılan olarak SD kartınıza yeni uygulamalar yükler. İsterseniz uygulamayı tekrar dahili depolama alanına taşıyabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir