Android Tercih Edilen Konumu Değiştirme

Android'de tercih edilen yükleme konumunu/yeri değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Android Tercih Konumu Değiştirme: Yeni Android tabanlı akıllı telefonlar her zamankinden daha büyük dahili depolama alanına sahip olmakla birlikte, dahili depolama alanına uygulamalar yüklemeye devam ederseniz, dahili depolama alanının tükeneceği bir zaman gelecektir.

Bu sadece bazı uygulamaların arızalanmasını sağlamaz, aynı zamanda Android cihazın genel performansını da etkiler. Bunu önlemek için yapmanız gereken tek şey, büyük boyutlu bir harici micro SD kartı (çoğu kullanıcı için 16 GB’lık bir mikro SD kartı yeterli olacaktır) kullanmak ve Android ayarlarında tercih edilen yükleme konumu olarak atamaktır.

Android’de tercih edilen yükleme konumunu/yeri değiştirme işlemi

Herkes kendi akıllı telefonlarına nasıl bir mikro SD kartı takacağını bilir, ancak çok az kişi yükleyeceğiniz yeni uygulamaların varsayılan veya tercih edilen yükleme konumu olarak atamayı çok az kişi biliyor. Aslında çok kolaydır ve şu basit adımları izleyerek yapabilirsiniz:

  1. Android sistem ayarlarını açın. Bunun için, ana ekranda menü düğmesine dokunmanız ve görününce menüden Ayarlar’ı seçmeniz gerekir.
  2. Android sistem ayarları ekranında, Cihaz bölümünün altındaki Depolama alanını seçin . Bu bölüm, depolama belleği, SD kartları vb. Ile ilgili tüm seçenekleri kapsar.
  3.  Depolama alanı ayarları ekranında Tercih edilen yükleme konumu’nu seçin  .
  4. Bu, iç cihaz depolama alanı (telefonun içindeki taşınabilir olmayan hafıza deposu), SD kartı (mikro SD kartı) ve “karar vermesine izin ver” gibi tercih edilen kurulum yeri için seçim yapabileceğiniz üç seçenek ortaya çıkaracaktır.
  5. Uygun yükleme konumunu seçtikten sonra, gelecekte yüklediğiniz tüm uygulamalar, veri depolama ihtiyaçları için bu konumu kullanacaktır.

Android’deki tercih edilen yükleme konumunu harici bir SD karta çevirmek cihazın genel performansını artırabileceği gibi depolama alanının tükenmesini de önleyebilir.

Bize Katılın

Hilalay.com'a abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için bize katılın.