Android Telefonla Bilgisayar Nasıl Kontrol Edilir

Android Telefonla Bilgisayar Nasıl Kontrol Edilir

Android cihazınızla bilgisayarı uzaktan kontrol edin: Büyük bir bilgisayar ekranına sahip olmanın faydalarından biri, Kanepenizde oturup ve tereyağlı mısırdan zevk alır gibi Youtube, Netflix, Hulu ve hatta filmlerin tadını çıkarabilirsiniz. Ancak sorun, bir şeyin değiştirilmesi gerektiğinde (ses düzeyi, en-boy oranı, parlaklık gibi), ayağa kalkmalı ve film izlemeyi eğlenceli kılan ayarları manuel olarak değiştirmeliyiz. Kablosuz bir fareniz veya kablosuz klavyeniz yoksa, Android akıllı telefonunuzu ücretsiz uzaktan erişim uygulamasını kullanarak anında bir kablosuz klavye ve fare dönüştürebilirsiniz.

Android Telefonla bilgisayarı kontrol etme programı

Remote Mouse, masaüstü bilgisayarınızın ve akıllı telefonunuzun kullandığı mevcut WiFi ağını kullanır, tuşları ve fare hareketlerini akıllı tondan masaüstü bilgisayarınıza gönderir. Hem Windows hem de Mac bilgisayarlarla uyumlu çalışıyor. Uygulamayı iPhone ve Android tabanlı akıllı telefonunuzda kullanabilirsiniz.

İlk adım, Hem Windows hem de Mac OS için kullanılabilen Uzak Fareye ait PC yazılımını indirip yüklemektir. Bu yazılımı Windows’a yükledikten sonra simgesini sistem tepsisinde görebilirsiniz. Masaüstündeki WLAN’daki bilgisayarınıza atanan IP adresini görmek için üzerine sağ tıklayabilirsiniz. Bu IP adresi daha sonra uzaktan fare uygulamasında bilgisayarınızı tanımlamak için kullanılacaktır.

Android Telefon ile bilgisayarı uzaktan kontrol etme programı

İkinci adım, Açıkçası, Uzaktan Fare uygulamasını akıllı telefonunuza kuruyor. Bizim durumumuzda, Android Kitkat’ta çalışan bir Android telefona kurduk. İlk başlatıldığında size temel işlemlerini gösterir – bir tıklamayla dokunma, iki kez çift tıklama, sağ tıklama için iki parmak vurma, yukarı aşağı kaydırma için iki parmak kaydırma vb. Bazıları gibi bu işlemler çoklu dokunmatik ekran gerektirir, bu nedenle çalışabilmeleri için çok dokunmalı bir cihaza sahip olmanız gerekir.

Sonra, size bağlanabileceğiniz bir bilgisayar listesi (Remote Mouse yazılımını yüklediğiniz tüm bilgisayarlar) gösterecektir. IP adresleri ile bunları tanımlamak için bağlanmak için bunlardan herhangi birini seçebilirsiniz. Aynı zamanda, o PC’nin QR kodunu tarayarak bir PC’ye bağlanmayı kolaylaştırır (QR kodu, o PC’nin WLAN IP adresini içerir).

Gerisi kolay. Klavyeyi masaüstü bilgisayarınıza yazmak için kullanabilirsiniz, parmağınızı yeşil alanda fareyi kullanarak kontrol edin ve fare ile ilgili işlemler için parmak hareketleri yapabilirsiniz. En iyi yanı, IR sensörlerini kullanan bir kablosuz klavye veya kablosuz fare aksine, akıllı telefon Uzak Fare masaüstü bilgisayarınızın görüş hattında olması gerekmez olmasıdır. Aslında, WiFi sinyalini alıyorsanız, evinizin dışında veya işe yaraması için binanın farklı bir katında farklı bir odadayken, PC’nizi kontrol edebilirsiniz.

yakın zamanda kullandığınız farklı uygulamalara kısayollar gösterir ve hızlı bir şekilde başlatmak için simgelerine dokunabilirsiniz. Örneğin, aşağıdaki ekran görüntüsünde, Windows 8 PC’de son birkaç günde kullandığım bazı programları gösteriyor. Uzak fare uygulamasını kullanarak uzaktan başlatmak için Firefox’a dokunabilir, bir web sitesi adresi yazabilir ve o siteye göz atabilirim.

Uygulama aynı zamanda bir medya oynatıcıyı çok daha rahat kontrol edebileceğiniz ve Fn tuşlarını kolayca kullanabileceğiniz diğer eklentileri indirmenize izin veriyor. Ayrıca, kapatma, uyku, yeniden başlatma veya Windows PC’nizi uzaktan kapatmanıza olanak tanıyan bir kapatma bölümü vardır. Netflix’de bir Charles Bronson filmi izledikten sonra uykulu bir haldeyken ve yatağın üzerinden çıkmak istemiyorsanız bu harika bir şey.

Sonuç:

Uzak Fareli yazılım Android akıllı telefonunuzu bir kablosuz klavye ve fare kombinasyonuna dönüştürür, böylece akıllı telefonunuzu kullanarak Windows PC’nizi WiFi sinyali aralığının herhangi bir yerinden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, iPhone ve Mac OS’de çalışan bir sürümü bulunmaktadır.

Remote Mouse uygulamasını kendi web sitesi üzerinden indirebilirsiniz  .

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir