Android Telefonda GPS Çalışmıyor Nasıl Düzeltilir

GPS Status & Toolbox ile Android telefonlarda çalışmayan GPS' nasıl düzeltilir?

Android’de çalışmayan GPS’i düzeltme: Akıllı telefonların çoğu bu günlerde coğrafi konumunuzu tam olarak belirleyebilmenizi sağlayan GPS (küresel konumlandırma sistemi) ile birlikte geliyor. GPS, Dünya’da çeşitli uydularla birlikte çalışır. GPS, mobil sinyal veya internet bağlantısı yoksa bile çalışabilir. Dağlarda veya ormanda yürüyüş yaparken GPS özellikli bir akıllı telefona sahip olmak çok yararlıdır. Ancak, uygarlıktan uzakta uzak bir yere ulaştığınızda, GPS’in çalışmadığını bulursanız? GPS, aGPS (yardımcı GPS) verileri bozulmuş olabileceği için çalışmayabilir. Bu tür problemleri önlemek için vahşi doğaya çıkmadan önce yeni aGPS verilerini internetten sıfırlamalı ve indirmelisiniz.

Peki Android GPS Çalışmıyor Nasıl Düzeltilir ?

GPS verilerini indirmek ve güncellemek oldukça kolaydır. Ancak GPS Verilerini indirmeye zorlamak için GPS Status & Toolbox adlı ücretsiz uygulamayı kullanabilirsiniz. Bunu yaparken (cihazınızda İnternet erişimi olduğundan emin olun):

  1. GPS durum ve araç kutusu uygulamasını Android akıllı telefonunuza yükledikten sonra, uygulama menüsünü çağırmak için ekranı aşağı doğru kaydırmanız gerekir.
  2. Uygulama menüsü gösterildiğinde, ingiliz anahtarı simgesini seçin ve A-GPS Durumu Yönet etiketli seçeneğini seçin.
  3. Ekranda görünen seçeneklerde mevcut tüm verileri silmek için Sıfırla düğmesine dokunabilirsiniz . Ve sonra internetten yeni aGPS verilerini indirmek için İndir düğmesine dokunabilirsiniz . (Bunun için internet erişiminizin olması gerekir).
  4. Birkaç dakika bekleyin ve GPS’niz çalışmaya başlamalıdır (eğer odanızdaysanız, dışarıya çıkın ve akıllı telefonu hızlı sonuç almak için gökyüzüne doğru yönlendirin).

Android telefonunuzda GPS çalışmıyorsa, düzeltmesi çok kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey internet bağlantısı ve GPS Durumu ve Araç Kutusu uygulaması. Bu uygulama, GPS’in sorunsuz çalışmasını sağlamak için telefonunuzdaki A-GPS verilerini yeniler.

GPS Status & Toolbox’nu Google Play Store adresinden edinebilirsiniz.