Android Sistem Uygulamaları Kaldırma Programı

Android Sistem Uygulamaları Kaldırma Programı

Root Uninstaller ile Android’de kurulu uygulamaları kaldırma: Yeni bir Android akıllı telefonu satın aldığınızda, üreticinin dahili SD kartının yarısını bloatware, işe yaramaz uygulamalar ve oyunlar ile doldurduğunun farkındasınız. Hiç kimse bu uygulamaları ve oyunları bir kereden fazla kullanmaz ve Android ROM’un sistem alanına yüklendiğinden Root erişimi olmadan kaldırılamazlar.

Bu önceden yüklenmiş uygulamalar yalnızca değerli depolama alanınızı tüketmeye devam ediyor. Eğer köklü bir Android akıllı telefonunuz varsa, onları ücretsiz olarak kaldırmak ve değerli bir depolama alanı kazanmak için ücretsiz Kök Uninstall’ı kullanabilirsiniz.

Android Sistem Uygulamaları Kaldırma Programı Root Uninstaller

Kök Uninstaller, adından da anlaşılacağı üzere yalnızca köklü Android akıllı telefonlarda çalışır. Kullanıcı tarafından kurulan uygulamaların yanı sıra, sistem uygulamalarını (ki buradaki şifreleme yazılımının ve önceden yüklenmiş uygulamaların genelde depolandığı yer) güvenli bir şekilde kaldırmanızı sağlar.

Root Uninstaller, başlattığınız sırada tüm sistem uygulamalarının bir listesini gösterir. Ancak, üçüncü taraf uygulamaları, kullanıcı tarafından kurulu olan uygulamaları vb. Listesini de görüntüleyebilirsiniz. Listedeki herhangi bir uygulamaya dokunduğunuzda, uygulamayı dondurma, kaldırma, yedekleme, sıfırlama veya başlatma gibi birden fazla seçenek içeren bir ekran görüntüler. Seçilen uygulama için veri ve uygulama klasörlerini de açabilirsiniz.

Bir uygulamayı dondurmak isterseniz, devre dışı kalır, ancak alanı hala tüketmeye devam eder. Uygulamanın APK dosyasını yedek klasöre kopyalar. Bu yedeklemeyi kullanarak, uygulamayı daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Bir uygulamayı sıfırlamak, onunla ilişkili önbelleği temizler; tüm seçenekleri ve diğer verileri kaybeder.

Kök Kaldırıcı’nın seçeneklerinde, yüklediğiniz veya güncelleştirdiğiniz her uygulama için otomatik olarak bir yedek oluşturmayı seçebilirsiniz. SD kartınızdaki depolama alanından tasarruf etmek için, yedek dosyaları Dropbox hesabınıza yüklemeyi de seçebilirsiniz.

Root Uninstaller, her Android smartphone’a önceden kurulmuş gelen tüm bloatware uygulamalarını ortadan kaldırmak konusunda oldukça kullanışlı bir araçtır. Bu önceden kurulmuş uygulamaları ve oyunları kaldırarak değerli depolama alanı kazanabilir ve akıllı telefonunuzun performansını artırabilirsiniz.

Root Uninstaller’ı  Google Play Store adresi üzerinden indirmek mümkün.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir