Android Sistem Bilgisi Öğrenme Programı

Android telefonlarda donanım bilgisi ve ayrıntılarını öğrenme

Detaylı bir şekilde Android sistem bilgisi öğrenme. Çin’in Shenzhen şehrindeki akıllı telefon üretim endüstrisi gerçekten iyi iyi iş yapıyor. Tüm dünyadaki mobil şirketlerin cep telefonlarını Shenzhen’den alıp kendi markaları altında satmaları gibi. Bu akıllı telefonlar sadece zengin özellikli değil aynı zamanda çok ekonomik olduğu için gerçekten iyi satıyorlar. Ancak destek ve güncelleme, bu tür cihazlar için büyük bir sorun haline geliyor. Bununla birlikte, orijinal cihaz adını ve akıllı telefonun diğer donanım bilgisini biliyorsanız, ilgili güncellemeleri, yanıp sönebilir ROM’ları ve diğer bilgileri bulmak için bu konuda google’dan bilgi alabilirsiniz.

Android telefonlarda donanım bilgisi ve ayrıntılarını öğrenme uygulaması

Gerçek aygıt adını ve donanım ayrıntılarını bulmak için, Donanım Bilgisi uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama, akıllı telefonunuzun sistemi, ekran, işlemci, bellek, kamera, grafik, sensörler, kod çözücüler ve diğer özellikleri ile ilgili ayrıntıları gösterir. Sistem kategorisinde, telefonunuzun modeli, üreticisi, cihaz adı, marka, Android sürümü ve yapı kimliğiyle ilgili tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

Ekran kategorisinde ekran çözünürlüğünü piksel, ekran yenileme hızı, ekran yönü, piksel yoğunluğu vb. Olarak bulabilirsiniz. İşlemci kategorisi için, SoC’de kullanılan işlemcinin adını, çekirdek sayısını, SIMD talimatlarını ve daha fazlasını gösterir .

Benzer şekilde, RAM, dahili bellek, kamera, OpenGL, sensörler, grafik modları, özellikler vb. Gibi çeşitli donanım kategorileri için tüm ayrıntıları bulabilirsiniz. Bu raporu kaydetmek veya biriyle paylaşmak istiyorsanız, e-postaya dokunabilirsiniz sağ üst köşeye yakın simgesini tıklayın. Rapor türü – Metin, HTML, XML’i seçmek için bir istem görürsünüz. Bir rapor biçimi seçtikten sonra donanım bilgi raporunu o dosya türüne kaydeder.

Sonuç olarak;

Donanım Bilgisi uygulaması Android akıllı telefonunuzun donanımı hakkında bilgi almak için basit ama çok kullanışlı ve bilgilendirici bir araçtır. Sistem, grafik, bellek, işlemci, kamera vb. Gibi çeşitli etiketler altında kategorize edilen donanım ayrıntılarını gösterir.

Hardware Info uygulamasını Google Play Store  adresinden indirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir