Anasayfa » Android Sim Kart Yok Hatası Samsung Sim Kartı Algılanmadı

Android Sim Kart Yok Hatası Samsung Sim Kartı Algılanmadı

Android Sim Kart Yok Hatası Samsung Sim Kartı Algılanmadı

Android akıllı telefonunuzda Sim Kart Yok veya sim kartı algılanmadı hatasının çeşitli nedenleri vardır. En olası nedenlerden biride Sim kartın Samsung cihazınıza doğru yerleştirilmemiş olması veya Android cihazınızda bir yazılım sorunu nedeniyle Sim Kart Yok hatası verir. Samsung telefonunuz Sim kartı algılamıyorsa bunun için size yardımcı olabilecek bazı düzeltmeleri yazımızda bulacaksınız.

Android Sim Kart Yok Hatası Giderme Samsung

Eğer Sim kartın hata sebebi yazılım veya bir uygulamadan kaynaklanıyor ise, bu sorunu gidermek için telefonunuzu yeniden başlatmak yeterli olabilir. Samsung telefonunuzun Güç düğmesine uzun basarak “Yeniden Başlat” seçeneği göründüğünde parmağınızla dokunarak kapatın ve telefonu yeniden başlatın.

Android telefonunuz açıldığında kayıtlı olduğu servis sağlayıcısına bağlanmaya çalışacaktır bekleyin ve daha sonra Sim kart yok hatasının giderilip giderilmediğini kontrol edin. Eğer sorun hala devam ediyorsa, aşağıdaki diğer yöntemleri denemeye devam edin.

Sim Kart ve Bataryayı Çıkartın

Denemeniz gereken bir başka şey ise, Samsung telefonunuzun bataryası çıkarılıyorsa Bataryayı ve Sim kartı çıkartmaktır. Bu işlemi yapmadan önce telefonun kapalı konumda olması gerektiğini unutmayın yani telefon kapalı iken bunu yaparsanız daha sağlıklı olur. Batarya ve Sim kartı yerinden çıkartın, yaklaşık bir dakika kadar bekleyin, Sim kart ve Bataryayı tekrar yerine takın.

Sim kartın yuvasında gevşeme olmuş olabilir. Çoğu kullanıcının denediği yöntemlerden biri, Sim kartı yuvasına tam oturtturmak için kağıt veya ince plastik gibi malzemeler kullanır ve çoğu zaman bu yöntemler Sim kartın sıkı olmasını sağlayarak bu problemi ortadan kaldırmıştır. Ancak bunu yaparken hassas olmalısınız yoksa sim yuvasına zarar verebilirsiniz.

Telefonunuzu Güvenli Modda Başlatın

Her uygulama güvenli ve performanslı olmayabilir. Özellikle Android Google Play Store’da birçok gereksiz uygulama yer almaktadır. Bu uygulamalar sim kart yok hatasına neden olabilirler. Sorunun uygulama kaynaklı olup olmadığını öğrenmek için Samsung cihazınızı güvenli modda başlatın.

Android Sim Kart Yok Hatası Samsung Sim Kartı Algılanmadı güvenli modda açmak

Android telefonu güvenli modda açmak için açma / kapatma düğmesine basılı tutun Yeniden başlat, Kapat ve Uçak Modu seçenekleri çıkınca elinizi düğmeden çekin. “Kapat” seçeneğine uzun bir süre basın ekranda Güvenli modda yeniden aç seçeneği çıktığında Tamam‘a dokunarak telefonunuzu güvenli modda açın.

Cihazınızı bir süre güvenli modda bırakın ve sorun hala devam ediyor mu kontrol edin. Eğer güvenli modda iken herhangi bir hatayla karşılaşmıyorsanız, telefonunuza en son yüklediğiniz uygulamaları hatırlamaya çalışın ve mümkünse bunları kaldırın. Daha sonra Güvenli modda çıkış yaparak sorun giderilmiş mi bakın.

Telefonu Uçak Moduna Alın

Yukarıdaki tüm yöntemleri denediyseniz ve Sim kartta herhangi bir hata olmadığından eminseniz, Uçak modu seçeneğini denemenizde fayda var. Telefon ekranını üstten aşağı doğru kaydırarak hızlı menüyü açın.

Android Sim Kart Yok Hatası Samsung Sim Kartı Algılanmadı uçak modu

Kullandığınız cihazın Android sürümüne bağlı olarak telefonu, “Uçak Modu“na alınca bir uyarı iletisi alabilirsiniz. Tamam diyerek etkinleştirin ve yaklaşık 30 sn – saniye açık bırakın. Uçak modundan tekrar çıktığınızda, Samsung telefonu bir servis sağlayıcısını aramaya başlayacaktır ve umarım bu yöntem Sim kart hatasını giderir.

Manuel Şebeke Seçimi Yapın

Kullandığınız şebeke operatörü, telefonunuzun ayarlarında kayıtlı operatör ile kullandığınız operatör aynı değilse, Sim kart hatası olmanız kaçınılmazdır. Doğru operatörü kullanıp kullandığınızı kontrol etmek için, Ayarlar > Daha Fazla > Mobil Ağlar > Ağ Operatörleri > Arama Ağları bulun (kullandığınız cihaz modeline bağlı olarak) farklılık gösterebilir. Android cihazınız mevcut ağları gösterdiğinde kullandığınız operatörü otomatik veya manuel olarak seçin.

Telefon Ön belleği Temizleyin

Android’de ön belleği temizlemek son derece kolaydır ve birçok sonunu ortadan kaldırır. Bunun için Ayarlar > Depolama > Dahili Depolama > Ön belleğe Alınmış Veriler veya Ayarlar > Bellek ve USB > Ön belleğe Alınmış Veriler‘e gidin Android sürümüne göre farklılık gösterebilir. Ön belleğe alınmış verileri temizlediğiniz de telefonda yüklü uygulamaların tüm ön belleğinin temizleyeceği ile ilgili bir uyarı iletisi açılacaktır. Önbelleğe alınmış veriler temizlensin mi? mesajına “Tamam” deyip önbellek’teki tüm verileri temizleyin. Bu işlem birçok hatayı gidermesinin yanı sıra depolama alanınızda da boş yer açacaktır.

Samsung Sim kart yok hatasını normal bir kullanıcı olarak sizin yapabilecekleriniz bunlardır diye düşünüyorum ve aklıma gelen sorun giderme yöntemleri bunlardır. Yukarıdaki adımları yaptınız ancak sorun hala devam ediyorsa ya cihazınızın sim kart yuvasında sorun vardır ya da sim kartınızda arıza vardır. Bu nedenle telefonunuzun garantisi devam ediyorsa garanti kapsamında servise gönderin garantisi bitmişse donanımsal müdahale edebilecek iyi ve güvenilir bir telefon servisini tercih edin.

Bu makalede Android sim kart yok veya Samsung cihazlarda sim kartı algılanmadı hasını gidermeniz için elimden geldiği kadar sizlere anlatmaya çalıştım umarım yararlı olmuştur. Sizin bildiğiniz farklı sorun giderme yöntemleri varsa yorum kısmını kullanarak bize yazmayı unutmayın lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir