Android Kilit Ekranına Yeni Pencere Ekleme

Android Kilit Ekranına Yeni Pencere Öğeleri Ekleme

Android kilit ekranına yeni pencere ögeleri ekleme: Kalabalık kamusal tren veya otobüsle seyahat ederken, akıllı telefonu çantanızdan veya cep telefonunuzdan çıkarmak, ekranın kilidini açmak için hızlıca kaydırmak ve yeni e-posta mesajları, harita konumu veya cevapsız çağrılar vb. Olup olmadığını kontrol etmek için bir mücadele olur. kilit ekranına eklenebilecek widget’lerin neden çok kullanışlı olduklarını.

Kilit ekranın kendisindeki bir uygulamaya ait bir widget eklerseniz, ekranın kilidini açmak zorunda kalmazsınız ve uygulamayı başlatmanız gerekmez – yapmanız gereken tek şey, cebinden çıkmak, güç düğmesine basın ve uygulama widget’larını kontrol etmektir. orada ekranda. Örneğin, kilit ekranında mesajlaşma uygulaması widget’ı ekleyebilirsiniz ve size kalabalık kamuya açık yerlerde akıllı telefonunuzu kullanmanın rahatlığını ekleyerek kilit ekranında bulunan tüm metin mesajlarını gösterecektir.

Android Kilit Ekranına Yeni Pencere Öğeleri Ekleme

Android akıllı telefonunuzun kilit ekranına bir widget eklemek için önce kilit ekranında widget’ları eklemeyi etkinleştirmeniz gerekir. Ancak o zaman widget eklemeye devam edebilirsiniz. Bunu yapmak için şu basit adımları takip edebilirsiniz:

  1. Android’de sistem ayarlarını açın. Ayarlar ekranında, Güvenlik seçeneğine dokunun .
  2. Güvenlik ayarları ekranında, Widget’ları Etkinleştir seçeneğine dokunun ve açın. Bu, kilit ekranına widget’ları eklemeyi mümkün kılacaktır.
  3. Yan taraftaki güç düğmesine basarak Android cihazınızı kilitleyin. Ekran karanlık olduğunda, tekrar gç düğmesine basın. Kilitli ekranı görürdünüz.
  4. Telefonun kilidini açmayın, ancak ekranı soldan sağa doğru hızlıca kaydırın. Artı işareti büyük olacak. Bu artı işaretine dokunun ve telefonunuza yüklenmiş çeşitli uygulamalara ait widget’lardan birini seçin. Listede ilginç bir widget görmüyorsanız, belki de Google Play Store’dan bazı harika widget’ları yüklemeniz gerekir.
  5. Widget’i seçtiğiniz anda, kilit ekranına eklenecektir. Örneğin, Android’deki diğer herhangi bir widget gibi davranabilirsiniz; örneğin, widget’e uzun süre dokunabilir ve kilit ekranındaki daha farklı bir yere taşıyabilirsiniz.

Kilit ekrana widget eklenmesi, akıllı telefonunuzu, telefonu düzgün bir şekilde kullanmanız için yeterli zamanınızın olmadığı kamuya açık yerlerde kullanmanın rahatlığını artırır. Ancak aynı zamanda kişisel bilgilerinizi widget’lar aracılığıyla da gösterebilir – örneğin kilit ekranına e-posta widget’i eklerseniz, herkes kilidini açmak zorunda kalmadan e-posta iletilerinizi (e-postanın tamamı değil yalnızca konu) kontrol edebilir. telefon. Android kilit ekranına bir widget eklemeden önce, widget’ın bazı hassas bilgileri yanlışlıkla görüntülemeyeceğinden emin olun.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir