Anasayfa » Android İçin Uzaktan Kumanda Programı İndir

Android İçin Uzaktan Kumanda Programı İndir

Android telefonu uzaktan kumanda olarak kullanma

Android telefonu uzaktan kumanda olarak kullanma, Smart IR Remote: En yeni akıllı telefon modellerine her baktığınızda, görülecek yeni şeyler var. Üreticiler kesinlikle boşta kalıyor – akıllı telefonlara mümkün olduğunca çok özellik ekliyorlar.

Android tabanlı akıllı telefonların birçoğu akıllı telefonunuzun TV’niz, müzik sistemi, DVD oynatıcınız, TV set üstü kutusu, klima cihazınız ve temel olarak kızılötesi iletişim gerektiren bir cihaz için uzaktan kumanda olarak kullanılmasına izin veren kızılötesi LED’lerle geliyor. LED tabanlı uzaktan kumanda. Bu sadece normal TV uzaktan kumandanız kaybolduğunda yararlı değildir, aynı zamanda tüm uyumlu cihazlar için evrensel uzaktan kumanda da verir.

Android telefonu uzaktan kumanda olarak kullanma

Bununla birlikte, Android akıllı telefonunuz bir kızılötesi LED ile birlikte gelmediyse bile, telefonunuzun 3,5 mm jakına bağlayıp uzaktan kumandaya dönüştürebileceğiniz ucuz bir kızılötesi aygıtı satın alabilirsiniz. Bu kızılötesi LED cihazları kalitesine bağlı olarak ABD doları 5 ABD doları ila 10 ABD doları arasında kullanılabilir. Ve elektronik bir hobi iseniz, onlarca online şemat kullanarak kendiniz yapabilirsiniz. Aşağıdaki resim, ticari bir kızılötesi uzaktan kumanda aletini ve böyle bir aygıtı yapmak için kullanılabilecek basit bir şematiği göstermektedir.

Yerleşik kızılötesi LED’li bir akıllı telefonunuz varsa, o zaman kendi uzaktan kumanda uygulamasıyla birlikte gelmesi gerekir. Bununla birlikte, üçüncü taraf bir aygıtı kullanıyorsanız, PlayStore’dan IR Universal Remote gibi bir uygulamayı indirebilirsiniz. IR Remote uygulaması, tüm farklı TV türlerini, müzik sistemlerini, hava eksilerini vb. Kontrol etmek için kullanılabilir.

Varsayılan olarak, Kızılötesi Evrensel Uzaktan kumanda Samsung TV tuş takımı biçimini kullanır, ancak desteklediğiniz cihaz uzaktan kumanda düzenlerinden birini ayarlardan kolayca seçebilirsiniz. TV uzaktan kumandaları, kablo set üstü kutusu uzaktan kumandaları, aircon uzaktan kumandalar, müzik sistemi uzaktan kumandaları ve uzaktan kumandaların birçok farklı türü arasından seçim yapabilirsiniz. Uzaktan kumandaları özelleştirebilir ve veritabanına kaydedebilirsiniz.

Sonuç olarak;

Akıllı telefonunuz cebinizde olduğunda, TV veya klima cihazınızın uzaktan kumandalarını gerçekten aramanız gerekmez. Android telefonunuzu evrensel uzaktan kumandalarınız olarak kullanabilirsiniz. Tek gereken küçük bir IR aygıtı ve basit bir IR Evrensel Uzaktan uygulama.

Android için Smart IR Remote uygulamasını Google Play Store adresi üzerinden indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir