Anasayfa » Android İçin Bellek Kartı Silme Uygulaması İndir

Android İçin Bellek Kartı Silme Uygulaması İndir

Android'de bellek kartındaki her şeyi silme uygulaması

Android, hafıza kartı silme uygulaması: Her Android smartphone, Android ile ilgili verileri tutmanın yanı sıra yeni uygulamalar yüklemek ve dosyalarınızın bir kısmını saklarken dahili belleğe sahiptir. Örneğin, yeni Google Nexus 6, 32GB ve 64GB dahili belleğin iki varyasyonuyla birlikte geliyor.

Bu saklama alanı kişisel verilerinizi bulundurduğundan, Android telefonunuzu bir başkasına vermeden önce iki şey yapmanız gerekir; Android cep telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın ve telefona takılı olan (dahili ve harici) bellek kartlarını silin. Böylece telefondaki tüm veriler silinir ve birisinin kişisel bilgilerinize sahip olabilecek herhangi bir dosyaya erişme şansı kalmaz.

Android’de bellek kartındaki her şeyi silme uygulaması

Android cihazınızdaki dahili veya harici hafıza kartlarını nasıl silebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. Telefonunuzdaki Android ayarlarını açın. Bunu ana ekrandaki menü düğmesine dokunarak ve ardından Ayarlar veya Android Ayarları’nı seçerek yapabilirsiniz .
  2. SD kartları ve USB depolama aygıtı gibi depolama ortamlarıyla ilgili ayarları açmak için Ayarlar ekranında Depolama seçeneğine dokunun.
  3. Depolama seçenekleri ekranında sırasıyla bu SD kartlarını silmek için Dahili SD kartı Sil veya Dış SD kartı Sil düğmesine dokunabilirsiniz .
  4. Seçili SD karttaki verilerin silinmesine doğru iki onaylama istemi görüntülenecektir. Seçili SD kartlardaki herşeyi silmek için bu iki talebi birlikte yapmak zorundasınız.

Android’deki SD kart silme seçeneği, Android telefonunuzun hafıza kartlarından her şeyi hızlıca kaldırabilir, ancak bir veri kurtarma uzmanının kolayca kurtarabileceği bazı dosyaların kalmasına neden olabilir. Veri kurtarma işlemine karşı ekstra koruma sağlamak için, kurtarılabilecek kalan verilerin tümünü silmek için Hızlı Silme uygulamasını SD kartlarını sildikten sonra kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir