Android İçin Antivirüs Programı

Telefon İçin Antivirüs Programı VirusTotal

Mobil Android cihazları İçin Antivirüs VirusTotal:: Yeni bir Android akıllı telefon satın aldığınızda tanınmış üreticiler her şeyi doğru bir şekilde kontrol ettiğinden, üzerine yüklenmiş herhangi bir kötü amaçlı yazılımdan endişelenmeniz gerekmez. Ancak, üçüncü taraf distribütörlerden alışveriş yaparken veya ebay’den ikinci el ürün alıyorken, şüpheli bir uygulama yüklü bir telefon gönderdiyse, şüpheli kalırsınız.

Bu uygulamalar doğada kötü niyetli olmayabilir, ancak adware olabilir ve reklamlarınızla telefon ekranınıza sızabilirler. Tıpkı bir Windows PC’deki gibi, Android cihazınızı VirusTotal çoklu antivirüs tarayıcısını kullanarak tarayabilirsiniz.

Telefon İçin Antivirüs Programı VirusTotal

Android için VirusTotal, akıllı telefonunuzdaki tüm kanal uygulamaları ve hizmetleri numaralandıran basit bir uygulamadır ve zararlı nitelikte olup olmadıklarını belirlemek için VirusTotal sunucusundaki dosya karmalarını veya imzalarını kontrol eder. Tüm temiz öğeler yeşil bir Android logosu ile gösterilir, bilinmeyenlere bir soru işareti atılırken, kötü amaçlı öğeler kırmızı Android simgesinde gösterilir.

Hem kullanıcı tarafından yüklenen uygulamaları hem de sistem uygulamalarını tarar. Kullanıcı tarafından kurulan uygulamalar, sistem uygulamaları Android işletim sisteminin çalışması için gerekli uygulamaları içeriyken Google Play Store’dan indirdiğiniz uygulamalardır.

Kullanıcı uygulamaları listesindeki veya sistem uygulamaları listesindeki herhangi bir uygulamayı seçerek saptama oranını görüntüleyebilirsiniz. Uygulama daha önce taranmadıysa (soru işareti simgeleri olan uygulamalar) tarama için VirusTotal‘a yüklenirler. Uygulamaların her biri için hem tarama özetini hem de ayrıntılı algılama istatistiklerini görebilirsiniz.

Sonuç olarak;

VirusTotal, Android cihazınızda yüklü olan anti-virüs uygulamalarının bir tamamlayıcısı olarak davranabilir ve sizi kötü niyetli uygulamaların kurbanı olmaktan kurtarabilir. Android uygulaması için VirusTotal, hem kullanıcı tarafından yüklenen hem de sistem uygulamalarını tarayabilir ve saptama sonuçlarını saniyeler içinde size sunar.

Android için VirusTotal uygulamasını Google Play Store adresi üzerinden edinebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir