Android Ekranı Daha Uzun Konuma Nasıl Alınır

Android Ekranı Daha Uzun Konuma Nasıl Alınır

Android’de kapanma süresi nasıl uzatılır? Varsayılan olarak, akıllı telefonunuzu el değmeden bıraktığınızda Android ekranı yalnızca 30 saniye açık kalır. Android cihazınızın ekranı, özellikle de üzerinde bir şeyler okurken 30 saniye sonra otomatik olarak kapatıldığında, bazen çok can sıkıcı olur. Örneğin, bir haber sitesi açın, ilginç bir haber makalesi bulun ve okumaya başlayın; ancak haber makalesinin ortasındayken telefonunuzun ekranı kapanır! Her kapandığında güç düğmesine basmanız ve sonra geri dönüp daha önce ne yaptığınızı yapmak için ekranın kilidini açmanız gerekir.

Android Ekranı Daha Uzun Konuma Nasıl Alınır

Bu soruna basit bir geçici çözüm, Android cihazınızın ekranının açık kalma süresini artırmaktır. Varsayılan değer genellikle 30 saniyedir. Ancak, bu ekranı zamanında bir şeyden bir dakikaya, otuz dakikaya kadar artırabilirsiniz. Bazı Android cihaz modellerinde izin verilen zaman sınırlamasında küçük bir değişiklik olabilir. Her durumda, Android akıllı telefonunuzda ekranı zamanında artırmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

  1. Her şeyden önce Android’de ayarları açmanız gerekir. Ayarlar ekranını açmanın birden çok yolu vardır. Giriş ekranındaki menü tuşunu kullanın ve ardından  beliren menüden Sistem Ayarları’nı seçin . Sistem ayarlarını açmak için tüm uygulamalar galerisinde Ayarlar simgesine de dokunabilirsiniz.
  2. Ayarlar ekranında, Cihaz kategorisinin  altında Görüntüleme seçeneği üzerine dokunmanız gerekir.
  3. Ekran ekranında, akıllı telefonunuzun ekranıyla ilgili tüm ayarları bulacaksınız. Burada ayarlar listesinden Uyku seçeneğini seçmelisiniz . Uyku durumunun altında, ekranın otomatik olarak kapatıldıktan sonra geçerli olan etkinlik süresi sınırını da görebilirsiniz.
  4. 15 saniye ila 30 dakika arasındaki etkin olmayan zaman aşımı seçeneklerinin bir listesini göreceksiniz. Bu seçeneklerden herhangi birini seçerek bir zaman sınırı seçebilirsiniz. Bunlardan herhangi birini seçer girmez ayarlar uygulanır.

Android telefonunuz için ekranı zamanında artırdıktan sonra, ekranınızın her defasında sık ​​sık kapatıldığı konusunda endişelenmenize gerek kalmadan üzerinde okumanın tadını çıkarabilirsiniz. Ancak, Android cihazınızın pilini daha hızlı boşaltacağından, zamanı uzun bir süreye yükseltmemelisiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir