Android cihazları yedekleme ve geri yükleme programı

Android Cihazları Yedekleme ve Geri Yükleme

Android telefonları yedekleme ve geri yükleme programı Flashify: Samsung Galaxy gibi popüler bir Android akıllı telefonu satın aldığınızda, telefonunuz için kullanılabilecek birçok gayri resmi özel ROM’lar vardır. Bu yeni ROM’ları kurabilir, yeni çekirdekler yükleyebilir, yeni kurtarma yöntemlerini deneyebilir ve benzerlerini yapabilirsiniz. Ancak yeni çekirdeği veya kurtarma görüntülerini denemeden önce, çalışan çekirdeğinizin ve kurtarma görüntülerinin yedeklerini oluşturmalısınız.

Böylelikle yenileri bazı hatalar gösterse bile, çalışan parçalarını yedeklemenizden her zaman geri yükleyebilirsiniz. Elbette, Nandroid Yedekleme gibi bir araçla tam bir ROM yedeklemesi oluşturabilirsiniz, ancak Flashify adlı başka bir araç, yalnızca çekirdeği veya kurtarma işlemini yedeklemenizi ve geri yüklemenize olanak tanır (bu ikisi, insanların en çok denediği şeydir).

Android cihazları yedekleme ve geri yükleme programı

Flashify uygulaması yalnızca rootlu Android cihazlarda çalışır. Akıllı telefonunuz rootlu değilse , cihazınızı kolayca Root atmak için Kingo uygulamasını deneyebilirsiniz. Flashify uygulamasının temel kullanımı telefonunuza CWM veya TWRP gibi özel kurtarma görüntülerini flash etmektir ancak bunu mevcut kurtarma görüntüsünü yedeklemek / geri yüklemek için de kullanabilirsiniz.

Yedekleme yapmak için , Flashify uygulamasındaki Yedekleme / Geri Yükleme bölümüne geçin. Burada cihazınızın mevcut çekirdeğini ve kurtarma görüntüsünü yedekleme seçeneklerini göreceksiniz. Bu ögelerin yedeklenmesine devam etmek için ilgili seçeneklere dokunun. Yedeği yerel SD Kartınıza veya bulut depolama hesaplarından birine (Google Drive, Dropbox ve Kutuyu destekler) kaydedebilmeniz için seçenekler verilecektir. Yedekleme hedefini seçerken, ilerleyip yedeklemeyi orada saklayacaktır.

Gelecekte, çekirdeği veya kurtarma işlemini geri yüklemek zorunda olduğunuzda, Yedekleme / Geri Yükleme bölümüne bir kez daha gidin ve ilgili öğeleri geri yüklemek için seçenekleri seçin. Beklendiği gibi, çekirdeğin veya kurtarmanın tam olarak geri yüklenmesini tamamlamak için aygıtınızın bir veya daha fazla yeniden başlatılması gerekecektir.

Sonuç olarak;

Android cihazınızın çekirdeğini denerseniz veya kurtarırsanız, çalışan çekirdeğin ve kurtarma işleminin yedeklenmesini sağlamak akıllıca bir fikirdir. Geçerli Android çekirdeğini ve kurtarma görüntülerini yerel SD kartında veya bulut depolama hesaplarından birinde yedeklemek ve geri yüklemek için Flashify uygulamasını kullanabilirsiniz.

Flashify uygulamasını Google Play Store adresi üzerinden edinebilirsiniz. Umarım bu uygulama işinizi görür kolay gelsin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir