Android Smartphone CPU hızını kontrol edin

Android Cihazlarda CPU Hızını Kontrol Etme

AnTuTu CPU Master ile Android telefon CPU hızını kontrol edin: Günümüzde akıllı telefonlar her geçen gün daha da güçlenmektedir. Bazı Android tabanlı akıllı telefonlar, PC’ye kıyasla mevcut CPU ve RAM açısından daha güçlüdür. Örneğin, dizüstü bilgisayarımda 1.8 GHz AMD çift çekirdekli APU işlemci bulunurken, Android akıllı telefonumda 2 GHz dört çekirdekli işlemci bulunuyor. Ancak daha hızlı ve çok çekirdekli bu akıllı telefonlar, telefonunuzun pilini daha hızlı tüketir.

Güçlü akıllı telefonunuzda hızlı akü boşalması yaşıyorsanız, belki de telefonunuzun CPU’sunun daha yüksek performansından kaynaklanmaktadır. Akıllı telefonunuzu oyun oynamak ve diğer yoğun CPU kullanımı uygulamaları için kullanmazsan, Android’deki CPU hızını azaltarak, ücretsiz AnTuTu CPU Master uygulamasını kullanarak pil ömrünü artırabilirsiniz.

Android Smartphone CPU Hızını Kontrol Edin

AnTuTu CPU Master uygulaması, Android akıllı telefonunuzdaki CPU ve GPU saat frekanslarını kontrol etmek için tasarlanmıştır. Android telefonunuz için maksimum olası bir saat frekansı sınırı ayarlayabilir, böylece CPU’yu bu hızın ötesinde çalıştırmaz ve böylece pil gücünden tasarruf sağlar.

AnTuTu CPU Master yalnızca köklü Android akıllı telefonlarda çalışır. Altında Ana Bu uygulamanın bölümünde, akıllı telefonunuzun CPU için mümkün olan maksimum saat frekansı seçebilirsiniz. Kullanıcı alanından, powersave, hotplug veya performanstan bir ölçekleme modu seçebilirsiniz. Bu ölçekleme modlarının her biri, adlarından da anlaşılacağı üzere performans türü için tasarlanmıştır. Ayrıca, sistemin her önyüklemesinde bu seçenekleri ayarlamayı seçebilirsiniz.

Benzer şekilde, Gelişmiş bölümünde akıllı telefonlarınız için GPU saat frekansı sınırlarını da seçebilirsiniz . Ancak GPU yongaları bir telefondan diğerine değiştiği için, bu özellikler telefonların birçok modelinde çalışmayabilir. Bu bölümden maksimum örnekleme hızı, eşik değeri, güç tasarrufu önyargı vb. Seçebilirsiniz.

SysInfo AnTuTu CPU Usta app bölümde telefon modeline, Linux çekirdeği, akü sıcaklığı, akü şarj düzeyi, CPU yükü, işlemci mimarisi ve daha fazlası hakkında bilgi gösterebilir.

Sonuç olarak;

Android akıllı telefonunuzu yalnızca çağrı yapmak, mesaj göndermek ve sosyal ağ oluşturmak için kullanırsanız, ücretsiz AnTuTu CPU Master uygulamasını kullanarak akıllı telefon CPU’nun saat frekansını azaltarak pil ömrünü artırabilirsiniz.

AnTuTu CPU Master uygulamasını Google Play Store adresinden indirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir