Android Cihazı Windows Kamerası Olarak Kullanma

Android Smartphone'u Windows Web Kamerası Olarak Kullanma programı

Android Telefonu Windows web kamerası olarak kullanma: Bugünlerde özellikli telefonların ve tüm akıllı telefonların çoğunda bir veya başka türde bir kamera bulunuyor. Akıllı telefonların bir kısmı 2 veya 3 megapiksel çözünürlüğü düşük çözünürlüklü kameralara, diğerlerinde 8 megapiksel çözünürlüğü ve daha büyük çözünürlüklü HD kameralara sahip. Akıllı telefonların bir kısmı artık iki kamera ile geliyor – bir tanesi arka planda fotoğraf çekmek veya video çekmek için, diğeri görüntülü sohbet veya görüntülü görüşmeler için ön tarafta. Kaliteli bir kameraya sahip bir Android akıllı telefonunuz varsa, neden bir web kamerası satın almak için para harcıyorsunuz? Android akıllı telefonunuzu Windows PC’nizde bir web kamerası olarak kullanabilirsiniz.

Android telefonu Windows kamerası olarak kullanma

Bazı üreticiler bu işlevselliği akıllı telefonlarda dahili olarak sunarken diğer Android akıllı telefon modelleri için DroidCam yazılımına güvenmek zorundasınız. Bu yazılım kameranızı Windows PC’nizde sanal bir web kamerası olarak Android’e bağlar. Tahmin edebileceğiniz gibi, bunun çalışması için Windows PC’sinde bir programın yanı sıra Android telefona da bir uygulama kurmanız gerekiyor.

Android Smartphone’u Windows web kamerası olarak kullanma

Bunun dışında, temel gereksinim hem Android akıllı telefonunuzun hem de Windows PC’nizin aynı kablosuz (WiFi) ağa bağlı olmasıdır. Hem Android telefon hem de Windows PC’yi aynı WiFi yönlendiricisine bağlayarak bunu kolayca yapabilirsiniz.

Her şeyden önce DroidCam uygulamasını Android akıllı telefona yüklemeniz gerekir. Bu çok küçük bir uygulama, bir saniyenin çok altındaki sürelerde indirir ve sunucuyu başlattığı anda başlatır. Daha sonra Windows PC’nizde kullanmak için sunucu IP’sini ve bağlantı noktası numarasını not etmeniz gerekir.

DroidCam uygulaması ayarlarında, kamerayı kaybetmemek için telefonu uyanık tutmak için seçenekleri değiştirebilirsiniz, arka kamera, otomatik karartma ekranı vb. Yerine ön kamerayı kullanın.

Bir sonraki adım, Windows için DroidCam istemcisini geliştiricinin web sitesinden indirmeyi ve yüklemeyi içerir. Kurulum sırasında sanal web kamerası sürücüleri Windows sisteminize yüklenir. Yükleme bittikten sonra, Başlat Menüsü kısayolundan DroidCam istemcisini başlatabilirsiniz. Akıllı telefonunuzun PC ağına nasıl bağlandığını WiFi üzerinden veya USB aracılığıyla seçebilirsiniz. Android DroidCam uygulamasından not ettiğiniz IP adresini ve bağlantı noktası numarasını girmeniz, video veya / ve ses seçmeniz, video kalitesini seçmeniz ve nihayet Başlat düğmesine basmanız gerekir.

Şu anda Android telefonunuzun kamerasından yakalanan videonun bir önizlemesini anında göreceksiniz. DroidCam istemcisinin alt kısmında parlaklık, döndürme, yakınlaştırma faktörü vb. Kontrol edebilen bazı kontroller var ancak bunların hepsi sadece ücretli pro sürümde mevcut.

Windows PC’nizde çalışan bir web kameranız olduğu için, herhangi bir uygulamada veya web sitesinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Web kamerası için seçim yaparken, DroidCam’i web kamerası olarak seçmeniz gerekecek (sisteminizde yalnızca bir web kameranız varsa, o zaman bir problem olmayacaktır).

Sonuç olarak;

Android akıllı telefon kamerasını Windows PC’nizde bir web kamerası olarak kolayca kullanabilirsiniz. Bunun için Windows’da DroidCam yazılımı ve Android için ücretsiz DroidCam uygulaması kullanabilirsiniz. Bu, Android akıllı telefonundan video ve ses akışını alan Windows’da sanal bir web kamerası oluşturur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir