DeskNotifier: Windows PC'de Android bildirim alın

Android Bildirimleri Windows PC’de Görüntüleme

DeskNotifier ile Windows PC’de Android bildirim alın: Ofisimde çalışırken, yeni bir telefon görüşmesi, metin veya e-posta mesajı alındığında Android smartphone’umu kaldırmam gerekiyor. Bu, telefon için çantamda tekrar tekrar bakmam gereken işle ciddi şekilde etkileşime giriyor. Bu nedenle, Windows PC’nizde mesajları ve bildirimleri almanızı sağlayan DeskNotifier uygulamasını kullanmaya başladım. Bu şekilde, Android ekranında görüntülenen, telefon görüşmeleri, e-posta mesajları, kısa mesajlar ve daha fazlası dahil olmak üzere Windows ekranınızdaki tüm bildirimleri görebilirsiniz.

DeskNotifier: Windows PC’de Android Bildirim Alın

DeskNotifier uygulamasını kullanmaya başlamak için DeskNotifier uygulamasını Android cihazınıza kurmanızın yanı sıra DeskNotifier yazılımını Windows PC’nize kurmanız gerekecektir. Windows yazılımı Oracle Java teknolojisi kullanılarak tasarlanmıştır ve bu nedenle Windows’da Java Runtimes Environment (JRE) kurmanızı gerektirir.

İlk adım, hem Android cihazını hem de Windows PC’yi aynı WiFi ağına bağlamak olacaktır. Daha sonra Android cihazından DeskNotifier uygulamasını başlatabilir ve oradan WiFi IP Adresi’ni not alabilirsiniz.

Şimdi Windows PC’nizde DeskNotifier programını başlatın ve bağlantı ayarları penceresi görüntülendiğinde WiFi bağlantı yöntemi’ni seçin . Ardından DeskNotifier Android uygulamasından kaydettiğiniz WiFi IP adresini girin ve Tamam düğmesine tıklayın.

WiFi üzerinden başarılı bir bağlantı hakkında Windows PC’nizin sistem tepsisindeki bir bildirim göreceksiniz. Bu bildirimi görmüyorsanız, bağlantı ayarlarında bir sorun vardır ve bunları tekrar kontrol etmeniz gerekir.

DeskNotifier başarıyla bağlandıktan sonra, sistem tepsisinde DeskNotifier simgesini sağ tıklayıp Android akıllı telefonunuz aracılığıyla yeni bir SMS göndermek için Yeni SMS’i seçin . Dil seçebilir, bildirim hacmini ve bağlantı ayarlarını sistem tepsisi menüsünden değiştirebilirsiniz.

Yeni bir telefon, kısa mesaj (SMS), e-posta mesajı vb. Aldığınızda, Windows masaüstünüzde bir sesli uyarı ile birlikte bir bildirim alırsınız. Android’in erişilebilirlik ayarlarında DeskNotifier uygulamasını etkinleştirerek üçüncü taraf bildirimlerini de (örneğin Yahoo! Mail uygulamasından Android) alabilirsiniz.

Sonuç olarak;

DeskNotifier, Windows PC’nizde yoğun bir çalışma yaparken Android cihazınızdaki tüm bildirimlerle iletişim halinde kalmanızı çok kolaylaştırır. Windows PC’deki bildirimleri gösterir ve Android telefonunuzun mobil ağını kullanarak SMS mesajlarını PC’den göndermeye izin verir.

DeskNotifier‘ı kendi http://en.desknotifier.clemens-elflein.de/ adresinden indirebilirsiniz  .

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir