Amp Yazı İçi ve Yazı Sonuna Reklam Ekleme nasıl yapılır

AMP Yazı İçi Yazı Sonuna Reklam Ekleme Nasıl Yapılır WordPress

WordPress AMP yazı içi ve yazı sonuna Adsense reklam ekleme – internet alanında mobil cihazların ve bilgisayarların yerini aldıktan sonra sitelerin hız problemleri ortadan kalkmıştır.

internette WordPress amp yazı içi reklam ekleme diye arattığınızda birçok yazıyla karşılaşırsınız fakat hiç birisi benim işime yaramadı. En azında ben bulamadım veya yapamadım. O yöntemleri şahsen defalarca denedim ancak işe yaramadı amp yazı içi reklamlar asla görünmüyor. Adsense panelinde Reklamların sayfanızda görünmesi bir saati bulabilir diyor ben günlerce bekledim çıkmadı.

AMP Yazı İçi ve Yazı Sonuna Reklam Ekleme

Adsense tarafından sunulan amp otomatik reklam özelliğini wordpress sürümünde çalışması için yapılması gerekenler oldukça basittir.

Bizzat kendim denediğim ve başarılı sonuç aldığım bu işlemi siz değerli okurlarımızla paylaşıyorum.

İhtiyacımız olan eklentiler:

  • AMP for WP eklentisi
  • (Ad Inserter) reklam yerleştirme eklentisi

Bu yöntemi WordPress için AMP – Hızlandırılmış Mobil Sayfalar eklentisi üzerinde yapacağız. Kendimde bu eklentiyi kullanıyorum ve gayet memnun kaldığım bir eklenti.

İlk olarak AMP for WP eklentisini buradan indirerek kurun veya WordPress admin panelinizde yeni eklenti aratarak indirip kurun.

Eklentiyi kurduktan sonra sol altta AMP eklentisini açın General kısmına tıklayın. Ardından Advance Settings yazısına tıklayın alttaki resimde olduğu gibi bir akranla karşılaşacaksınız.

Resim 1

Üsteki ekranı gördüğünüzde hiç bir şeye dokunmadan Google Adsense hesabınıza gidin. Reklamlar>Reklam birimine göre>Görüntülü reklamalar sırasıyla açın gereken adımları alttaki resimde görüyorsunuz.

Resim 2

Daha sonra reklamınıza bir ad verin ve oluştur düğmesine tıklayın. Alttaki resimde yine ne yapılması gerektiğini sırasıyla işaretledim.

Resim 3

Üsteki resimde olduğu gibi Bize iki kod verecektir. En üstte yer alan kodu AMP for WP eklentisinin Enter HTML in Head kutusuna yapıştırıyoruz ve Save Changes butonuna tıklayarak kaydediyoruz. İlk paylaştığım en üst resimde kendim eklediğim kod bulunuyor.

Artık AMP for WP eklentisi ile işimiz kalmadı şimdi eklentiler kısmında yeni ekle diyerek Ad Inserter eklentisini indirip kuruyoruz. Eklentiyi açtıktan sonra altta bulunan ekranla karşılaşacaksınız ben ayarlamaları yaptım sizde aynısını yapabilirsiniz.

Resim 4

Üstte gördüğünüz gibi iki adet kod var en üstteki kod AMP olmayan normal site içi koddur. İkincisi ise işaretlediğim AMP için Adsense’da oluşturduğumuz ikinci koddur. Yani daha önce AMP için oluşturduğumuz ikinci kodu Ad Inserter eklentisinin kod alanına yapıştırıp sağ tarafta bulunan Ayarları Kaydet düğmesine tıklayarak kaydediyoruz.

Ben amp yazı içi reklam ekleme sorunumu böyle çözdüm umarım anlatabilmişimdir. Konuyla alakalı sormak istediğiniz soru olursa hiç çekinmeden yorumlarda bana iletebilirsiniz. Bol kazançlar dilerim.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir